Przedświąteczny miesiąc-listy doskonałej gospodyni

Miałam podzielić się z Wami, jak mi idzie moja sztuka planowania z D.Loreau:)A no idzie mi całkiem nieźle-kreślę, tworzę nowe listy, uaktualniam, rozrysowuję...Naprawdę ułatwia mi to życie i organizację. Trochę podpatruję sugestię list, jakie podpowiada autorka, ale przede wszystkim tworzę swoje własne. Powoli zbliżają się święta, wiosenne porządki...W całym codziennym rozgardiaszu można się zgubić, zapomnieć, coś ominąć a czasami po prostu brakuje nam na to czasu. Przy dobrej organizacji nie tylko można wszystko pogodzić, wszystko ogarnąć, ale sprawia nam to wtedy wiele satysfakcji:)

Sugestia list "Doskonała gospodyni":
-Prace domowe do wykonania codziennie
-Prace domowe do wykonania raz w tygodniu
-Prace domowe do wykonania raz w miesiącu
-Wielkie sprzątanie do przeprowadzenia raz w roku

Ja dodatkowo tworzę sobie listy produktów-środków czystości, które będą mi potrzebne do generalnych porządków, listę osób do których będę wysyłała kartki z życzeniami, listę zakupów przedświątecznych, listę posiłków, jakie będę przygotowywała na święta, pomysły na dekoracje do salonu, kuchni, przedpokoju, pomysły na ubiór świąteczny (często bywa tak, że w ostatniej chwili zaglądamy do naszej garderoby i okazuje się, że np. nie mamy cielistych rajstop albo, że buty nie są wypastowane;) itp, itd... Tych rodzajów list może być wiele, wszystko zależy od naszej kreatywności:)Można utworzyć np. listę "nagłych myśli" i zapisywać pod nią myśli, jakie w danej chwili nam przychodzą. Wszystko to nam pomoże lepiej się zorganizować i wykorzystać mijający czas a tym samym pozwoli oddać się drobnym przyjemnościom, na które nie zawsze możemy sobie (z racji braku czasu) pozwolić:)

Moje wiosenne porządki nie dotyczą tylko i wyłącznie mojej przestrzeni, w której bywam, ale również mnie samej:)Mam na myśli tutaj codziennie ćwiczenia dla lepszej kondycji, wyjście na aerobik, zumbę, wizytę u fryzjera, kosmetyczki, wypróbowanie nowego makijażu...

Zachęcam do tworzenia list!Stwórzcie sobie swój ulubiony notatnik i noście go przy sobie:)
Mam nadzieję, że tych parę rad się komuś przyda:)
Pozdrawiam Was cieplutko!

Komentarze

 1. Kasierzynko, ponieważ dopiero od niedawna "poruszam się" po blogowym świecie, nie wiem czy dostałaś powiadomienie o mojej odpowiedzi na pytanie o farbę..:( ? w każdym razie jest pod Twoim zapytaniem u mnie na blogu:) a teraz chętnie wczytam się w Twoje rady dotyczące planowania:) pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za odpowiedź:)Bardzo przydatna:)

   Usuń
 2. Planowanie to podstawa gospodyni:)będę zaglądać!pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty